1. Чи є пам’ять у новонародженого? Таке питання довгі роки турбувало лікарів і вчених усього світу. Адже багато хто помилково вважав, що людина народжується з чистою пам’яттю. Але численні дослідження показали: на 20 тижні вагітності ембріон починає запам’ятовувати певні події.
2. Пам’ять та її властивості безпосередньо залежать від професії людини. Вона дійсно краще у дикторів, викладачів, науковців, акторів. Адже цим людям доводиться запам’ятовувати велику кількість тексту, постійно повторювати її і вивчати щось нове.
3. «Дежавю» — відчуття, що певна ситуація вже відбувалася в нашому житті, пов’язане з генетичною пам’яттю. Згідно з дослідженнями вчених, певні події дійсно могли мати місце в нашому минулому житті або передатися від досвіду предків.
4. Пам’ять розвивається у людини до 25 років. Пік її можливостей припадає на 19-20 років. Не дивно: у цей період ми отримуємо освіту. А ось згасати пам’ять починає з 50 років.
5. Якщо порівняти мозок людини з комп’ютером, він би міг зберігати до 7 мільйонів мегабайт інформації.
Цікаві факти про пам'ять людини

6. Гіпермнезія — так називається дуже рідкісна здатність пам’ятати абсолютно всі події свого життя. Таким феноменом володіє мешканка США Джилл Прайс. Вона може в подробицях розповісти все, що відбувалося з нею в такому-то році в такий-то час.
7. Кім Пік, прототип головного героя «Людина дощу» мав унікальну пам’ять. Він дійсно запам’ятовував 98% всієї прочитаної інформації. Крім того, він міг одночасно правим оком читати праву сторінку, а лівим — ліву в розвороті книги.
8. Ф. Бузоні, професор Московської консерваторії, мав феноменальну музичну пам’ять. Він міг відтворити будь-яку почуту мелодію.
9. Цікаві факти про пам’ять людини — це також історії з минулого. Наприклад, римський філософ Сенека міг повторити 2000 абсолютно нескладних слів по черзі.
10. Як стверджують історики, Олександр Македонський знав в обличчя і по імені кожного з 30 тисяч своїх солдатів.
Цікаві факти про пам'ять людини

11. Кардинал Меццофанті знав близько 100 мов. Йому достатньо було один раз почути іноземне слово, як він запам’ятовував його на все життя.
12. Фемістокл знав кожного жителя Афін по імені. А їх було близько 20 тисяч!
13. Поль Морфи і Поль Сенс — унікальні шахісти. Вони могли грати відразу кілька партій і зберігати у себе в пам’яті всі минулі і майбутні ходи кожної.
14. Наполеон  читав зі швидкістю 2000 слів на хвилину. Для порівняння: більшість освічених сучасних жителів планети — лише 180-220. При цьому рівень запам’ятовування і розуміння тексту при швидкому читанні вище.
15. Від 6 до 8 тижнів було потрібно археологу Р.Шліману, щоб вивчити нову мову.
16. Щоб поліпшити довготривалу пам’ять, потрібно час від часу насолоджуватися ароматом розмарину.
17. Забувати — корисно. Чим швидше ви забудете стару непотрібну інформацію, тим краще і швидше запам’ятаєте нову. Існують навіть спеціальні тренінги, спрямовані на блокування старої інформації. Досить 20 спроб, щоб позбутися небажаних спогадів.
18. У Тасманії є оператор довідкової служби, який напам’ять пам’ятає понад 128 тисяч номерів телефонів і точних адрес абонентів.